ЕСТАФЕТА В НАВЧАННІ: Зустріч з учнями вищого професійного училища № 7 м. Кременчука

Вище професійне училище (ВПУ) № 7 є одним із лідерів професійно-технічного навчання не тільки в Полтавській області, а й по багатьох показниках у країні. Училище має потужну навчально-виробничу базу та творчий педагогічний колектив, який працює за інноваційними технологіями й забезпечує якісну підготовку учнів.

Оскільки ВПУ № 7 дозволяє отримати професію «Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання» та неповну вищу освіту за спеціальністю «Монтаж і обслуговування електричних машин та апаратів», більшість випускників училища продовжують своє навчання в Інституті електромеханіки, енергозбереження та систем управління (ІЕЕСУ) Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ).

Слід зазначити, що значна кількість молодих викладачів кафедри «Системи автоматичного управління та електропривод» (САУЕ) КрНУ є випускниками саме ВПУ № 7, які змогли отримати не тільки повну вищу освіту в КрНУ, а й наукову ступінь кандидата технічних наук. Із вдячністю завжди відгукується про своє училище Калінов Андрій Петрович, нині доцент кафедри САУЕ, Лауреат щорічної премії Президента України, керівник цілого наукового напряму в університеті, автор понад 200 наукових праць, керівник низки аспірантів, які захистили свої дисертаційні роботи або готуються до захисту.

За останні роки між ІЕЕСУ КрНУ та ВПУ № 7 встановились дружні взаємовідносини, що призводить до тісної та плідної співпраці між двома навчальними закладами. Результатом даної співпраці є зарахування близько 90 % випускників училища електромеханічного спрямування до ІЕЕСУ КрНУ.

23 листопада 2015 року представники кафедри САУЕ КрНУ, а саме доцент Калінов А.П. та старший викладач Рєзнік Д.В., вкотре відвідали ВПУ № 7.

На початку зустрічі викладачі КрНУ поспілкувалися з директором училища Несеном Миколою Григоровичем, який розповів про перспективи розвитку професійно-технічного навчального закладу. Адже багато в чому завдяки йому училище стало таким, яким бачать його всі, хто знайомий з технічною базою, методиками навчання та багатьма досягненнями. Викладачі та студенти ВПУ – часті гості в лабораторіях університету, де їх завжди тепло зустрічають викладачі вишу.

У ході бесіди доцент Калінов А.П. повідомив, що до Дня енергетика, який припадає на 22 грудня, у КрНУ заплановано проведення науково-практичного семінару за участю енергетиків промислових підприємств Кременчуцької регіональної агломерації, спеціалізованої науково-технічної виставки виробників і дистриб’юторів промислового обладнання та запросив Миколу Григоровича взяти участь у даних заходах.

Викладач спецьдисциплін Кисельов Юрій Юрійович, голова методичної комісії з напряму «Електротехніка та електромеханіка», провів гостей до аудиторії, заповненої учнями останніх курсів ВПУ № 7, що здобувають професію «Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання», «Обслуговування верстатів з програмним управлінням роботехнічних комплексів».

Спочатку виступив помічник директора ІЕЕСУ старший викладач кафедри САУЕ Рєзнік Д.В. та ознайомив учнів з КрНУ, особливостями вступу до університету, можливостями навчання за кордоном, науковою роботою студентів, культурно-масовими заходами, що проводяться в КрНУ, розповів, де навчаються випускники ІЕЕСУ та багато іншого.

Потім доцент кафедри САУЕ Калінов А.П. розповів про ІЕЕСУ та напрями, за якими можна отримати повну вищу освіту, детально охарактеризував кожну окрему спеціальність, навів приклади, чим займаються спеціалісти даного профілю на підприємствах. Також поділився власним досвідом навчання в КрНУ, адже сам є випускником ВПУ № 7.

Доцент Калінов А.П. знайомить учнів ВПУ № 7 зі спеціальностями ІЕЕСУ

Особлива увага була приділена правилам всупу до ВНЗ. Представники КрНУ поділились досвідом минулих років. Для зарахування до КрНУ випускники училища мають пройти тестування. Покращити своїх знання учні можуть на підготовчих курсах, які діють при КрНУ та дають змогу отримати додаткові бали.

Старший викладач САУЕ Рєзнік Д.В. розповідає про КрНУ

Майбутні випускники ВПУ № 7 із зацікавленням слухали викладачів КрНУ та активно задавали питання.

Наприкінці зустрічі доцент Калінов А.П. запросив учнів та їх викладачів на науково-практичний семінар, присвячений професійному святу – Дню енергетика, та повідомив, що для учнів та викладачів коледжів, технікумів, училищ проводиться конкурс на кращу технічну розробку світлодіодного світильника потужністю 10 Вт, ознайомив учнів з умовами участі в конкурсі. Представлення конкурсних робіт, підведення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбудеться в рамках проведення заходів із нагоди Дня енергетика.

Учні ВПУ № 7 уважно слухають викладачів КрНУ

Також відбулась домовленість між обома навчальними закладами про екскурсію майбутніх випускників ВПУ № 7 до ІЕЕСУ у лютому 2016 року та проведення пробного тестування, щоб кожен учень зміг випробувати свої сили та вчасно надолужити упущене.

У цілому зустріч пройшла в дружній, затишній атмосфері. По закінченню учні ВПУ № 7 поділилися своїми враженнями.

Сахно Владислав: «Зараз я навчаюсь та отримую спеціальність «Електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання». У майбутньому планую отримати вищу освіту у ВНЗ. Отримавши сьогодні багато корисної інформації про КрНУ, думаю, що оберу саме цей університет. Мене дуже зацікавила можливість навчання за кордоном.»

Андрєєв Олександр: «До сьогодні я не знав, що КрНУ посідає одне з перших місць у рейтингу вищих навчальних закладів Полтавщини. Мої батьки навчались також у КрНУ, тому, не вагаючись, оберу саме цей навчальний заклад. Оскільки зараз я вже пов'язаний з електромеханікою, то, поступаючи до ВНЗ, оберу одну зі спеціальностей ІЕЕСУ. Також мені дуже подобається брати участь у культурно-масових заходах. Зараз ми з Владом є учасниками команди КВК «Ритм», яка перемогла в Осінньому Кубку КрНУ 2014, отже надалі плануємо продовжувати своє захоплення.»