Зустріч крупним планом: «Комсомольськ: вчора, сьогодні, завтра»

25 листопада 2015 року в місті Комсомольськ на базі загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2 та за сприянням відділу освіти Комсомольської міської ради Полтавської області проходила Міська науково-практична профорієнтаційна конференція «Комсомольськ: вчора, сьогодні, завтра». Метою конференції є поглиблення знань про рідне місто, орієнтація на професії, потрібні підприємствам групи «Ferrexpo», господарському комплексу міста, Придніпровському регіону Полтавщини, та на здобуття професійної освіти випускниками 11-х класів.

На конференцію були запрошені представники навчальних закладів ІІ, ІІІ та ІV рівнів акредитації міст Комсомольськ, Кременчук та Полтава:

–  Комсомольського політехнічного коледжу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського;

–  Полтавського нафтового геологорозвідувального технікуму Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка;

–  Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка;

–  Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ);

–  Полтавського університету економіки і торгівлі;

–  Кременчуцького інституту Дніпропетровського університету імені А. Нобеля.

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського на конференції представляли відповідальний секретар приймальної комісії Клімов Едуард Сергійович, старший викладач кафедри САУЕ Рєзнік Дмитро Володимирович та лаборант кафедри САУЕ Ноженко Вікторія Юріївна.

Представники КрНУ на виставці «Світ професій»

Після приїзду та реєстрації представників ВНЗ та професійно-навчальних закладів у фойє ЗОШ № 2 розпочала свою роботу виставка «Світ професій», на якій гості знайомили всіх бажаючих зі своїм навчальним закладом, роздавали буклети.

Далі в актовій залі школи завідувач методичного кабінету Відділу освіти Комсомольської міської ради Полтавської області Негода Світлана Іванівна відкрила конференцію, привітала її учасників та запросила до вітального слова заступника міського голови Угнічеву Надію Дмитрівну, яка закликала майбутніх випускників серйозно поставитися до вибору професії, адже професія – це справа всього життя, та побажала, щоб обрана професія була по душі та приносила радість.

Завідувач методичного кабінету Відділу освіти Комсомольської міської ради Негода С.І. відкриває конференцію «Комсомольськ: вчора, сьогодні, завтра»

Із привітальними словами до учасників конференції також виступили: Шошина Ірина Володимирівна, заступник начальника Відділу освіти Комсомольської міської ради, яка розповіла, що значна кількість представників підприємств та організацій звертаються до ВНЗ, а також уже й до шкіл за потребою в майбутньому мати висококваліфікованих працівників-спеціалістів, тому потрібно серйозно віднестись та підготуватися до підсумкової атестації, ЗНО, пройти пробне тестування, щоб можна було заздалегідь визначити свій рівень знань та вступити після закінчення школи до престижного ВНЗ; Власенко Світлана Миколаївна, заступник директора Комсомольського міського центру зайнятості, відмітила, що правильний вибір професії – це вирішення рівняння з багатьма невідомими, адже потрібно, щоб здібності, нахили, інтереси співпадали, а сама робота приносила матеріальне та моральне задоволення. Власенко С.М. запрошувала майбутніх випускників до центру зайнятості для ознайомлення зі спеціальностями, які зараз користуються попитом на ринку праці, та зазначила, що на сьогодні на обліку в центрі випускників професійно-технічних навчальних закладів м. Комсомольська, Комсомольського політехнічного коледжу майже немає, а випускників ВНЗ Полтавської області – малий відсоток.

Президія конференції: Шошина І.В., Угнічева Н.Д., Власенко С.М.

Із презентацією професійно-технічних закладів міста виступив директор Вищого професійного гірничого училища Сулима Василь Михайлович та директор Комсомольського будівельного ліцею Знахаренко Віталій Володимирович.

Після відкриття конференції розпочався професійний квест, в якому взяли участь три групи одинадцятикласників комсомольських шкіл. Перша група включала в себе ЗОШ № 1 та 2, ІІ група – спеціалізовані ЗОШ № 3 та 4, ІІІ група – спеціалізовану ЗОШ № 5, ЗОШ № 6 та вечірню школу. Представники навчальних закладів розмістилися в трьох кабінетах школи, по двоє в одному кабінеті, в які почергово заходили групи учнів. Представники ВНЗ, технікуму та коледжу розповідали учням одинадцятих класів про свій навчальний заклад, факультети, спеціальності, за якими навчаються їх студенти, переваги, здобутки, показували відеоролики, роздавали буклети, демонстрували розробки.

Відповідальний секретар приймальної комісії КрНУ Клімов Е.С. знайомить одинадцятикласників
з майбутнім учбовим закладом у їх навчальній кар’єрі – Кременчуцьким національним університетом імені Михайла Остроградського
Старший викладач кафедри САУЕ Рєзнік Д.В. розповідає про ІЕЕСУ
Майбутні абітурієнти зацікавлені розповіддю про навчальні заклади

Представники КрНУ запрошували одинадцятикласників на екскурсії до університету, адже відстань між містами лише 25 км і більшість майбутніх випускників шкіл часто бувають у Кременчуці.

Наприкінці зустрічі майбутні студенти поділилися своїми враженнями.

Євгеній Шкурін (ЗОШ № 6) розповів: «Конференція, що відбулася, мені дуже сподобалась. Багато нового дізнався про навчальні заклади нашої області. Але освіту планую здобувати за кордоном, у Польщі. Хочу, щоб моя майбутня професія була пов’язана з туризмом».

Анастасія Мосійчук (ЗОШ № 6): «Конференція мені сподобалась, особливо презентація Полтавського університету економіки і торгівлі. Багато моїх друзів та знайомих навчаються в КрНУ й мене агітують вступати саме до цього ВНЗ, але я людина творча, тому планую пов’язати своє життя з мистецтвом, дизайном чи архітектурою. Оберу один із університетів Львова».

Гості та учасники конференції

Загалом конференція «Комсомольськ: вчора, сьогодні, завтра» видалась плідною та різноманітною, пройшла у привітній, дружелюбній атмосфері. Треба щиро подякувати організаторам даного заходу, що сприяє орієнтації випускників на опанування професіями, які необхідні підприємствам м. Комсомольська та Полтавщині в цілому.