Літня навчальна практика

З метою реалізації програми підвищення якості профорієнтаційної роботи серед молоді міста на кафедрі САУЕ розроблена програма ознайомчої професійно-орієнтованої практики учнів 10-11 класів шкіл міста Кременчука. Якісно організована і проведена практика, на думку педагогічного колективу, дозволить зацікавити учнів старших класів у спеціальностях, як університету, так і кафедри.

Для реалізації програми професійно-орієнтованої практики розроблено методичний посібник «Практичні заняття з технологічної практики для учнів 10–11 класів» розроблений авторським колективом: Т.В. Коренькова, В.О. Огарь ., Св.С. Романенко, О.П. Чорний, Рєзнік Д.В., Кравець О.М., Мельников В.О., Перекрест А.Л., Романенко Се.С., Коваль Т.П.

На базі кафедри систем автоматичного управління та електроприводу 03 червня 2016 року пройшла літня навчальна практика учнів Полтавського обласного ліцею-інтернату для обдарованої молоді при Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А.С. Макаренка. Практика мала фахове спрямування за спеціальностями 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (системна інженерія) та 141 «Електроенергетика, електротехнік та електромеханіка».

У практиці взяли участь 22 учня та два викладача ліцею, які знайомились із лабораторним обладнанням, комп’ютерно-інтегрованими технологіями що застосовуються в промисловості, набували первинних навичок проектування та керування електромеханічними системами.

На початку практики учнів ознайомили із спеціальностями за якими ведеться підготовка фахівців на кафедрі, лабораторним обладнанням та науково-навчальними лабораторіями. Загальний обсяг практики склав 6 годин і був розбитий на чотири практичні заняття за різною тематикою.

Перше заняття: Принципи дії електротехнічних та механічних компонентів. Конструювання електричних, принципових та монтажних схем. Використання альтернативних джерел живлення.

Практичне заняття організовували та проводили ст.викл. Рєзнік Д.В., фах. Руденко М.А.

Друге заняття: Технологія Lego Mindstorms для конструювання та програмування роботів. Створення механотронних систем на основі набору LEGO MINDSTORMS Education.

Практичне заняття організовували та проводили доц. Перекрест А.Л., асист. Гаврилець Г.О.

Третє заняття: Тренажер гідротранспортного комплексу. Інформаційні технології при вивченні технологічних процесів. Віртуальний конструктор гідро-транспортних систем.

Практичне заняття організовували та проводили доц. Сердюк О.О., аспіранти Манько Р.М. та Базишин М.Ю.

Четверте заняття: Комп’ютерно-інтегровані технології в промисловості. Застосування систем візуалізації в підйомно-транспортних механізмах.

Практичне заняття організовували та проводили ст.викл. Хребтова О.А., фах. Лещук О.Ю.

Учні та викладачі ліцею висловили вдячність викладацькому складу та керівництву кафедри і інституту за змістовність практичних занять та цікавість викладання. На завершальному етапі учні отримали сертифікати про проходження навчальної практики на базі кафедри САУЕ.

Категорія: