Математичні методи моделювання

Семестр:
Третій

Обсяг модуля:
загальна кількість годин — 90 (кредитів ЄКТС — 3); аудиторні години — 30 (лекції — 10, практ. — 10, лаб. – 10)

Лектори:
професор, д-р техн. наук Чорний Олексій Петрович

Результати навчання:

Знати:

• елементи теорії похибок;
  • методи розв’язку систем лінійних алгебраїчних рівнянь;
  • чисельні методи розв’язку систем нелінійних рівнянь та систем;
  • методи оптимізації;
  • методи наближення функцій;
  • методи чисельного диференціювання і інтегрування функцій однієї змінної;
  • чисельні методи рішення систем диференційних рівнянь.

Уміти:

• визначати похибки розрахунків;
  • виконувати розв’язок систем лінійних алгебраїчних рівнянь;
  • виконувати розв’язок систем нелінійних рівнянь та їх систем чисельними методами;
  • здійснювати оптимізацію функцій;
  • проводити наближення функцій;
  • виконувати чисельне диференціювання і інтегрування функцій однієї змінної;
  • виконувати рішення систем диференційних рівнянь чисельними методами.

Спосіб навчання (аудиторне, дистанційне навчання):
аудиторне

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі:

• пререквізити: «Вступ до електромеханіки», «Вища математика», «Обчислювальна техніка та програмування».
  • кореквізити: «Моделювання електромеханічних систем», «Теорія електроприводу», «Теорія автоматичного керування», «Системи керування електроприводами»

Зміст навчального модуля:
Чисельні методи розв’язку лінійних і нелінійних рівнянь та їх систем. Чисельні методи диференціювання і інтегрування. Методи оптимізації.

Рекомендована література:

1. Бахвалов Н.С.  Численные методы / Н.С. Бахвалов, Н.П. Жидков, Г.М. Кобельков. – 3-е изд., доп. и перераб. – М.: БИНОМ. Лаборатория знаний, 2004. – 636 с.
  2. Турчак Л.И. Основы численных методов: Уче. пособие. – М.: Наука. Гл. ред. физ.-мат. лит., 1987. – 320 с.
  3. Алексеев Е. Р., Чеснокова О. В.. Решение задач вычислительной математики в пакетах Mathcad 12, MATLAB 7, Maple 9. М: НТ Пресс, 2006, 496с.
  4. Очков В.Ф. Mathcad 14 для студентов и инженеров: русская версия. СПб.: BHV, 2009.
  5. Гандер В., Гржебичек И. Решение задач в научных вычислениях с применением Maple и MATLAB. Издательство "Вассамедина" 2005г. 520 с.
  6. Штовба  С.Д. Проектирование нечетких систем средствами MATLAB. Издательство: Горячая Линия - Телеком, 2007 г. Мягкая обложка, 288 с.
  7. Гонсалес Р., Вудс Р., Эддинс  С. Цифровая обработка изображений в среде MATLAB. Москва: Техносфера, 2006. - 616 с.
  8. Семененко М.. Математическое моделирование в MathCad. Альтекс-А. 2003.
  9. Бидасюк Ю.М.. Mathcad для студента. Вильямс, 2006.
  10. Фриск В. В.. Mathcad. Расчеты и моделирование цепей на ПК. Москва: Солон-Пресс, 2006.
  11. Охорзин В.А.. Прикладная математика в системе MATHCAD Учебное пособие. 3-е изд. СПб.: Лань, 2009, 352с.
  12. Охорзин В.А.. Компьютерное моделирование в системе Mathcad. М.: Финансы и статистика, 2006, 144с.

Форми та методи навчання:
лекції, практичні заняття, лабораторні заняття, самостійна робота

Методи і критерії оцінювання:

• Поточний контроль (60%): письмові звіти з лабораторних робіт, усне опитування
  • Підсумковий контроль (40%): контрольні заходи