Калінов Андрій Петрович

Kalinovдоцент
к.т.н., доц.

1978 р.н., Україна

Почав професійну діяльність із навчання (1993–1997рр.) у Вищому професійному училищі №7, де здобув кваліфікацію молодшого спеціаліста за спеціальністю «Електромеханічні системи автоматизації та прилади технологічного обладнання». В 2002 році закінчив Кременчуцький державний політехнічний університет за спеціальністю «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод. У 2006 році успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Визначення параметрів двигунів змінного струму при полігармонійному живленні обмоток статора» та здобув науковий ступінь кандидата технічних наук. З 2006 року працює в КрНУ на посаді доцента кафедри Систем автоматичного керування та електропривода. У 2008 році здобув, та з 2008 по 2010рр. отримував стипендію Кабінету Міністрів України. У 2009 році здобув наукове звання доцента, нагородженій почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (МОНУ) «за багаторічну сумлінну працю та значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність» та здобув нагороду «Винахід року – 2009». 

У 2013 році став лауреатом премії Президента України для молодих вчених. Приймає активну участь у розвитку лабораторної бази кафедри, з 2006 року керує лабораторією з діагностики та випробувань електричних машин та систем електроприводу, з 2017 – лабораторією систем керування електроприводами.

Основний напрям наукової діяльності – діагностика, випробування та оцінка енергоефективності роботи асинхронних електродвигунів систем промислового електроприводу, розробка методів та систем відмовостійкого керування частотнорегульованими електроприводами зі скалярним та векторним керуванням.