ЕП з автономними джерелами живлення

Код модуля:

Тип модуля:
варіативний

Семестр:
сьомий

Обсяг модуля:
загальна кількість годин —144 (кредитів ЄКТС — 4) аудиторні години — 60 (лекції — 36, лабор. — 12, практ. — 12)

Лектори:
Старший викл. Хребтова О.А.

Результати навчання:

Знати:

• особливості роботи, переваги та недоліки, перспективи розвитку автоматизованих систем на базі тягових електродвигунів;
  • принципи побудови та налагодження електромеханічних трансмісій з електроприводами постійного та змінного струму;
  • принципи реалізації пускових та гальмівних режимів роботи тягових електродвигунів з автономними джерелами живлення;

Вміти:

•  розраховувати необхідні параметри тягових електроприводів;
  • розраховувати статичні, динамічні та енергетичні характеристики тягових електродвигунів постійного та змінного струму;
  • здійснювати обґрунтування та вибір елементів силових та керуючих кіл електроприводів при живленні від автономних джерел;
  • проводити налагодження систем автоматизованого електроприводу з автономними джерелами живлення.

Спосіб навчання (аудиторне, дистанційне навчання):
аудиторне

Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі:
Дисципліна «ЕП з автономними джерелами живлення»  базується на знаннях з курсів підготовки молодшого спеціаліста, а саме: «Силова перетворювальна техніка», «Теорія автоматичного керування», «Теорія електроприводу», «Системи керування ЕП».

Зміст навчального модуля:

• Призначення, структура та основні елементи тягового електроприводу.
  • Джерела енергії тягового електроприводу.
  • Тягові та гальмівні характеристики електроприводів з автономними джерелами живлення.
  • Пуск та способи регулювання швидкості тягових електроприводів.
  • Гальмування тягових електроприводів з автономними джерелами живлення.
  • Основні структури електромеханічних передач тягового приводу.
  • Електромеханічні трансмісії гібридних легкових автомобілів.

Рекомендована література:

1. Электромобили (методы расчета) : Учебное пособие / Б.П. [Бусыгин Б.П.]. – М.: Московский автомобильно-дорожный институт, 1979. – 72 с.
  2. Использование электрической энергии [Электротехнический справочник в 4 т. Т. 4] / Под общей редакцией В.Г. Герасимова и др. – 9-е изд., стер. – М.: Издательство МЭИ, 2004. – 696 с.
  3. Щетина В.А. Электромобиль: Техника и экономика / В.А. Щетина, Ю.Я. Морговский, Б.И. Центер, В.А. Богомазов. – Л.: Машиностроение. Ленингр. отд-ние, 1987. – 253 с.
  4. Розенфельд В.Е. Теория электрической тяги / В.Е. Розенфельд, И.П. Исаев, Н.Н. Сидоров,, М.И. Озеров; Под ред. И.П. Исаева. – М.: Транспорт, 1995. – 294 с.
  5. Байрыева Л.С. Электрическая тяга: Городской наземный транспорт : Учебник [для техникумов] / Л.С. Байрыева, В.В. Шевченко. – М.: Транспорт, 1986. – 206 с.
  6. Слепцов М.А. Основы электрического транспорта : Учебник [для студ. высш. учеб. заведений] / М.А. Слепцова, Г.П. Долаберидзе, А.В. Прокопович и др. – М.: Издательский центр «Академия», 2006. – 464 с.
  7. Электрооборудование машин напольного безрельсового электротранспорта. – М.: Инфорэлектро, 1972. – 200 с.

Форми та методи навчання:
лекції, лабораторні роботи, практичні заняття, контрольна робота, самостійна робота.

Методи і критерії оцінювання:

• Поточний контроль (80%): опитування на лекціях, лабораторних та практичних заняттях, захист лабораторних та практичних робіт, комплекти тестових завдань для проведення поточного контролю, реферати.
  • Підсумковий контроль (20%): контрольні заходи (Іспит)

Мова навчання:
українська