ОНЛАЙН-ВЕБІНАР ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ВІД НЕК «УКРЕНЕРГО»

Національною енергетичною компанією «Укренерго» спільно з ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» було організовано 26 листопада 2020 року о 15:00 проведення практичного онлайн-вебінару для викладачів електроенергетичних спеціальностей з усієї України на тему: «Сучасна енергетика. Виклики сьогодення. Практичне застосування теоретичних знань».

Було близько сотні учасників з різних областей України, що є представниками як закладів вищої освіти, так й підприємств та організацій. Співробітники кафедри систем автоматичного управління і електроприводу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського також долучилися участі в онлайн-форматі.

Розглядався великий спектр питань, а саме:

• можливості підвищення кваліфікації викладачів у підрозділах НЕК «Укренерго»;
  • затребувані спеціалізації;
  • працевлаштування студентів;
  • участь фахівців у вдосконаленні освітніх програм спеціальності 141 ЕЕЕ;
  • та інше.

НЕК «Укренерго» як оператор системи передачі забезпечує передачу електроенергіїмагістральними та міждержавними мережами, виконує функції диспетчерського (оперативно-технологічного) управління об’єднаною енергосистемою України.

Зокрема, в частині диспетчерського управління та передачі електроенергії Укренерго забезпечує:

• передачу електроенергії магістральними мережами напругою 110-750 кВ від генерації до мереж операторів систем розподілу з дотриманням критеріїв якості електроенергії та безпеки передачі;
  • технічне обслуговування, реконструкцію та розвиток системи передачі;
  • централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління ОЕС України для забезпечення балансу виробництва та споживання електроенергії з дотриманням вимог з операційної безпеки;
  • паралельну роботу основної частини енергосистеми з енергооб’єднанням країн СНД і Балтії та західної частини ОЕС України («острів Бурштинської ТЕС») – з ENTSO-E.
  • можливість імпорту/експорту електроенергії відповідно до погоджених комерційних графіків з урахуванням дотримання вимог з операційної безпеки;
  • запобігання порушенням режимів роботи енергосистеми, аварій системного значення, забезпечує цілісність енергосистеми України.

Інтеграція ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E – одна з ключових стратегічних цілей Укренерго, важлива складова енергетичної безпеки України. Синхронна робота енергосистеми України з ENTSO-E підвищить надійність та стійкість роботи ОЕС України, розширить можливості обміну електроенергією між суміжними країнами, посилить конкуренцію на внутрішньому ринку та створить можливості для роботи на енергетичному ринку Європи.

Інтеграція ОЕС України до ENTSO-E передбачена Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС.

З детальною інформацієї щодо напрямів роботи НЕК «Укренерго» та шляхами можливої співпраці можна ознайомитись за посиланням https://ua.energy/

Категорія: