Захист дипломних проєктів другого освітнього рівня за ОНП "Магістр" (2021)

25.05.2021 відбувся захист випускних робіт освітнього ступеня “магістр”.

Екзаменаційна комісія № 41 із захисту випускних робіт освітнього ступеня “магістр” відповідно до освітньо-наукової програми підготовки «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод» зі спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка призначена наказом по університету від «14»«квітня» 2021р.

№ 74-1 За період роботи ЕК № 41 проведено  одне засідання із захисту магістерських робіт. Всього на засідання ЕК № 41 було винесено десять магістерських робіт магістерських робіт студентів освітньо-наукової програми «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» денної форми навчання. Організаційно захист кожного проекту проводився згідно Положення про порядок створення, організацію і роботу екзаменаційної комісії, затвердженої наказом ректора від 31.08.20 р. № 145-1. Продовжуючи виконання в університеті карантинних (протиепідемічних) заходів відповідно до наказу ректора від 07 травня 2021 року № 86-1, провести атестацію здобувачів кваліфікації магістр денної форми навчання спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка за освітньо-науковою програмою підготовки: «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод» випуску 2021 року провести очно та з використанням дистанційних  інформаційно-комунікаційних технологій навчання (за змішаним навчанням).

Остаточна оцінка приймалася на закритому засіданні ЕК і оголошувалася всім студентам, що захищалися, в день захисту.
Загальний рівень теоретичної та практичної підготовки студентів на кафедрі «Системи автоматичного управління і електропривод» відповідає вимогам освітньо-професійної програми підготовки магістрів. Тематика магістерських робіт достатньо різноманітна, віддзеркалює сучасні напрямки розвитку електроенергетики, електротехніки та електромеханіки. Всі студенти (100 %) при виконанні магістерських робіт використовували комп’ютерну техніку.
У процесі захисту випускних робіт студенти – випускники продемонстрували:

• уміння аналізувати технологічний процес, обґрунтовувати та вибирати систему електропривода, розраховувати статичні та динамічні характеристики;
  •  уміння розраховувати і досліджувати енергетичну ефективність електроприводів різноманітних технологічних установок та процесів;
  •  розробляти заходи і технічні рішення щодо охорони праці з урахуванням вимог технологічного процесу і умов електробезпеки.

Оцінювання магістерських робіт здійснювалось за 100-бальною шкалою, на основі затверджених на кафедрі критеріїв оцінювання з урахуванням середнього балу, рецензії та відгуку керівника роботи.
ЕК № 41 вважає, що захист випускних робіт пройшов на достатньо високому рівні у відповідності до освітнього ступеня «магістр».  Тематика випускних робіт становить інтерес для промислових підприємств, науково-технічних центрів і може бути корисною при вирішенні науково-технічних задач на підприємствах регіону.

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ

Підсумкову за 100-бальною шкалою оцінку роботи визначає ЕК, її рішення є остаточним і оскарженню не підлягає.

У процесі визначення оцінки враховується ряд важливих показників якості роботи:

– актуальність вибраної теми дослідження;

– спрямованість роботи на розробку реальних практичних рекомендацій;

– застосування при аналізі комп’ютерних програм;

– глибина проведення дослідження;

– виявлений економічний ефект;

– наявність альтернативних підходів до розв’язання визначених проблем, рівень їх обґрунтування;

– ступінь самостійності проведення дослідження;

–     уміння стисло, послідовно та чітко викласти суть і результати дослідження;

– внесок у розвиток лабораторної бази кафедри;

– ступінь самостійності та здатності до дослідницької роботи (вміння узагальнювати та аналізувати матеріал, робити висновки);

– науково – дослідницька робота в оформленні пояснювальної записки та оформленні слайдів – презентації;

– оцінка діяльності студента під час написання роботи;

– оцінка діяльності консультантів з охорони праці, економічної частини та нормоконтролю щодо магістерської роботи;

– доцільність та можливість впровадження результатів роботи у навчальний процес або у виробництво;

– доповідь перед членами ЕК;

– середній бал магістранта;

– рецензія;

– відгук керівника роботи;

– рекомендації щодо прийняття студента до аспірантури, якщо такі є.

Оцінка за національною шкалою

Проміжок за накопичувальною бальною шкалою

Оцінка ЕСТS

відмінно